Szachy live
SZKOLENIE
Statystyka

Wizyty dzisiaj43
Wizyty63896
Państwa
Top 5:
Unknown flag 59%Unknown (37528)
Poland flag 18%Poland (11218)
China flag 5%China (3487)
Germany flag 5%Germany (3319)
Ukraine flag 4%Ukraine (2787)
63896 Wizyty z 121

Sensacyjne zakończenie

Sensacja w ostatnim akcie turnieju II Jesienne granie w Hetmanie. Przed ostatnią rundą wydawało się, że zwycięzca jest znany a do rozdziału pozostały tylko 2 i 3 miejsca. A jednak jak mawiał piłkarski komentotor wszechczasów Jan Ciszewski "że dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe". Witając przed ostatnią rundą uczestników turnieju, gospodarz i organizator w jednej osobie Włodek Prażmowski, zadeklarował, iż dostał od syna Bartka bojowe zadanie "sprać lidera" i pewniaka do turniejowego zwycięstwa Roberta Milczarka. Odpowiedzią była oczywiście gromka salwa śmiechu, jako że protoplasta grał dotychczas w turnieju mizernie i nikt kto ma jako takie pojęcie o szachach nie postawił by na jego zwycięstwo przysłowiowego złamanego grosza. Na potwierdzenie, mimo zwycięstwa w ostatniej partii miejsce dalekie i strata na Elo dotkliwa. A jednak stało się. Włodek wygrał. Jak to zrobił - nie wiadomo, niech przebieg partii ocenią mądrzejsi. W każdym razie była to jedna z ładniejszych, a dla zwycięzcy turnieju Bartka, najważniejsza partia. Końcowe wyniki: drugi Robert Milczarek, trzeci Paweł Bielecki, który uzyskał najwyższy wynik rankingowy turnieju, zdobywając przy okazji III klasę sportową. Być może o tym, że nie wygrał całego turnieju przeważył fakt, że z przyczyn losowych mógł rozpocząć w nim grę od drugiej rundy. Najwiekszy przyrost rankingowy zanotował najmłodszy uczestnik Marek Chomczyk z Polonii, który w turnieju dzielnie stawał wobec starszych i doświadczonych zawodników. Dodatnie przyrosty rankingowe w kolejnych turniejach świadczą o szybkim szachowym dojrzewaniu i dobrej pracy szkoleniowej. Szczegółowe wyniki na naszej stronie w zakładce TURNIEJE/ZAKOŃCZONE. Pozostali zawodnicy w turnieju mimo zróżnicowanych wyników uznali turniej za niezwykle udany i pożyteczny, czego wynikiem jest masowa deklaracja do udziału w zimowej edycji hetmańskiego "opena", która rozpoczynie się tuż po sylwestrowo-noworocznych ekscesach tj. 3 stycznia 2011. Organizator obawia sie, że nie dla wszystkich starczy miejsca w turnieju A, a odstępstwa od zasady uczestnictwa kto pierwszy ten lepszy nie bedzie. Na pocieszenie dla ciut słabszych odbędzie sie turniej B, również zgłoszony do FIDE, rozgrywany w piątki i startujący 7 stycznia. Sczegóły o turniejach w zakładce TURNIEJE Zapowiedzi. Do zobaczenia w nowym roku przy szachownicach w Hetmanie.