Szachy live
SZKOLENIE
Statystyka

Wizyty dzisiaj11
Wizyty26889
Państwa
Top 5:
Poland flag 38%Poland (10094)
Unknown flag 37%Unknown (9845)
Germany flag 10%Germany (2639)
France flag 4%France (1203)
Ukraine flag 4%Ukraine (943)
26889 Wizyty z 100

Szachowe ostatki starego roku

Szachowe ostatki starego roku

Już do sportowej sylwestrowej tradycji zaliczyć należy kolejny „dwubój świetlicowy” rozegrany w Otwocku a łączący tak odległe sportowo dyscypliny jak szachy i tenis stołowy. Termin doskonały. Gdy, szykując się na balowe szaleństwa panie wojowały z kreacjami, fryzurą czy makijażem, panowie postawili właśnie na przygotowanie fizyczne i intelektualne. Perfekcyjnie zorganizowana impreza pod patronatem Urzędu Miasta, zgromadziła prawie 70 uczestników, którzy potrafili połączyć zręczność ruchową przy stole tenisowym z szachowymi umiejętnościami. Aby wygrać taki turniej trzeba być dobrym choć wcale nie najlepiej klasyfikowanym w obu dyscyplinach zawodnikiem. W turnieju bezapelacyjnie zwyciężył Marcin Dobrowolski - gospodarzom ściany, stoły i plansze pomagają. O podziale miejsc na podium decydowały ostatnie gry i punktacja pomocnicza. Obfitość nagród przyznano dodatkowo w kategoriach: pań(były tylko dziewczęta) i wiekowych do 15, 12 i 9 lat. UKSz Hetmana reprezentowali tylko Prażmowscy. Ojciec historycznie przypominając, jest chyba pierwszym w świecie triumfatorem takiego typu turnieju, który swoją „światową historię” rozpoczął właśnie w czerwcu 2009 w Otwocku. Syn jednak go zdystansował, zajmując w kategorii open 9 miejsce ale za to 2 w klasyfikacji do 15 lat. Zgodnie z zapowiedzią organizatorów turniej będzie kontynuowany – dziękujemy Panie Prezesie.

Szczegółowe wyniki na http://www.chessarbiter.com/turnieje/2010/ti_419/index.html