Szachy live
SZKOLENIE
Statystyka

Wizyty dzisiaj3
Wizyty60934
Państwa
Top 5:
Unknown flag 57%Unknown (35013)
Poland flag 18%Poland (11130)
China flag 6%China (3485)
Germany flag 5%Germany (3279)
Ukraine flag 4%Ukraine (2705)
60934 Wizyty z 120

Otwarte Mistrzostwa UKSz Hetman_B

START. W turnieju B nie zanotowano na razie szczególnych niespodzianek. Przy tak zróżnicowanych umiejętnościach zawodników czołówka stabilizuje się bardziej dynamicznie niż ma to miejsce w turnieju A. In minus to wpadki juniorskich "elowców" Hetmana i ich dość odległe miejsca po za czołówką. Lider Jacenty Łapanowski idzie od zwycięstwa do zwycięstwa i urasta do roli zdecydowanego kandydata do końcowego zwycięstwa.

GRA ŚRODKOWA. Turniej nabrał tempa i rumieńców. Wiele niespodziewanych rozstrzygnięć i po przekroczeniu półmetka sypnęło kategoriami aż miło.

FINISZ. Na lidera wysforował się dość niespodziewanie przedstawiciel Klanu Powałków Michał, który po pokonaniu własnej mamy w 8 rundzie, wypełnił  dodatkowo normę na II kategorię. Już teraz gratulujemy i czekamy na ostateczne rozstrzygnięcia. Lidera dzielnie gonią Kowalec i Borowy, który po zdobyciu III kategorii nie spoczął na laurach, docisnął i po wygranej w 9 rundzie również stał się posiadaczem II kategorii. Za tydzień ostatnia decydująca runda, choć z układu tabeli można wnioskować, że wszystko co ważne już wiadome. Sport lubi jednak niespodziewane rozstrzygnięcia i może ktoś sprawi super niespodziankę?

Ostatnia runda. Przed ostatnią rundą wydawało się że wszystko już poukładane a jednak. Zdecydowany lider i faworyt Michał Powałka, który do zwycięstwa potrzebował pół punktu przegrał "wygraną" partię i upasował się ostatecznie na II pozycji. W ostatniej partii od początku miał zdecydowaną inicjatywę, mógł "zdmuchnąć" rywala na wiele sposobów. Chyba presja, że zwycięstwo tuż tuż nie pozwoliła na pełną koncentrację. No cóż II miejsce i norma na II kategorię to jednak duży sukces Michała. Potknięcie rywala wykorzystał Czarek Borowy, który otrzymał walkowera w ostatniej rundzie ale i to wystarczyło dzieki dobrej punkacji pomocniczej. Do triumfu Czarek dołożył skok z IV na II kategorię. Tak szybkiej progresji  dawno nie notował zaden z zawodników Hetmana. Gratulacje. W pełni zasłużone trzecie miejsce przypadło Maćkowi Kowalcowi, bedące potwierdzeniem wielkiej pracowitości nad szachami i nieprzypadkowość zdobytej ostatnio II kategorii szachowej. W rozgrywanych w ramach turnieju Mistrzostwach Garnizonu "B" zwyciężył zdecydowanie ppłk rez. Jacenty Łapanowski. Turniej obfitował w zdobycze kategorii, których padło aż 9 i omal nie doprowadziło do bankructwa gwarantowanego funduszu nagrodowego turnieju. Wręczono wiele dodatkowych nagród w kategoriach pomocniczych. W sumie ponad połowa zawodników została wyrózniona lub nagrodzona. Sukces sportowy i organizacyjny jest niewątpliwą przepustką do organizacji kolejnych turniejów i mamy nadzieję, że turnieje w Hetmanie bedą cieszyły się coraz większą popularnością. Zapraszamy do startu w kolejnej edycji, której start za dwa tygodnie.

Otwarte Mistrzostwa UKSz Hetman_B - szczegóły: http://www.chessarbiter.com/turnieje/t_5769/

Poprawiony (sobota, 26 marca 2011 10:47)