Szachy live
SZKOLENIE
Statystyka

Wizyty dzisiaj0
Wizyty63897
Państwa
Top 5:
Unknown flag 59%Unknown (37529)
Poland flag 18%Poland (11218)
China flag 5%China (3487)
Germany flag 5%Germany (3319)
Ukraine flag 4%Ukraine (2787)
63897 Wizyty z 121

Triumf kandydata na kandydata

Wspaniałym zwycięstwem Pawła Sujkowskiego zakończyły się Otwarte Mistrzostwa UKSz Hetman_A. Ostateczny wynik nie był znany do zakończenia ostatniej partii turnieju, gdyż depczący liderowi po piętach m Artur Grzelak dopiero w trzeciej pomocniczej punktacji liczbą zwycięstw ustępował  pierszeństawa. Ostatecznie pół punktu małego Buchholtza zadecydowało o drugim miejscu ale podziwu godna jest wspaniała pogoń Artura do czołówki po wpadce z pierwszej rundy. Tryumf Pawła zasłużony tym bardziej, że poparty normą na kandydata. A norm ostatecznie zdobyto jeszcze trzy "dwójki", w tym przez najmłodszego uczestnika turnieju Maćka Solnickiego. Znalazło to właściwe odzwierciedlenie w funduszu nagrodowym o mało nie doprowadzając do deficytu budżetu organizatora.  Turniej był zarazem Mistrzostwami Garnizonu Warszawa 2011 w szachach klasycznych, jako że Hetman zrzesza prawie wszystkich szachistów Warszawy zawodowo z wojskiem zwązanych. W tej kategorii tryumfował major Sławomir Kędzierski, dla którego był to już .... oj trudno policzyć, który tutuł?. Nie wiadomo, czy bardziej Sławkowi gratulować, czy pozostałych besztać za niedostatki w umiejetnościach w królewskiej grze. Należy nadmienić, że w kategorii open Sławek ustąpił tylko wymienionej dwójce. Jeszcze jedno wyróżnienie należy wymienić a mianowicie pierszeństwo Janusza Kwieka w kategorii senior 60+. Pochwałom turnieju przez uczestników nie było końca. Niektórzy postanowili z marszu wziąć udział w wiosennej edycji zaczynającej się już za tydzień tym razem jako kołówka, a część z tych, którym się nie bardzo powiodło, postanowili dla odmiany spróbować szczęścia u "konkurencji" w YMCE u Marka Prusa. Tym Panom na razie dziękujemy i zapraszamy na Jesienne granie w Hetmanie. Oprócz "kołówki" A równolegle toczyć się będzie "szwajcar" B. W obu zostały ostatnie wolne miejsca. Szczegóły w zapowiedziach i na stronie chessarbitra.

 

Poprawiony (czwartek, 21 kwietnia 2011 20:49)