Szachy live
SZKOLENIE
Statystyka

Wizyty dzisiaj8
Wizyty31074
Państwa
Top 5:
Unknown flag 41%Unknown (12666)
Poland flag 34%Poland (10471)
Germany flag 9%Germany (2852)
France flag 4%France (1316)
Ukraine flag 3%Ukraine (1023)
31074 Wizyty z 107

Sukcesy w Mistrzostwach Warszawy "B"

Sukcesem naszych kolegów zakończyły się Mistrzostwa Warszawy Seniorów 2010. W turnieju "B" po pięknym i co najważniejsze skutecznym finiszu 2 miejsca  na podium wywalczyli zawodnicy Hetmana - II Ryszard CEGŁOWSKI i III Tadeusz JARMOŁOWSKI. Ich spotkanie w ostatniej rundzie zakończyło się remisem. Była szansa na tytuł, bo grający coraz pewniej i skuteczniej Marcin Kalhorn mógł być "języczkiem u wagi", gdyby pokonał w ostatniej rundzie ostatecznego triumfatora turnieju B Janusza Kwieka, który choć wg listy startowej był rankingowo na 7 pozycji, to siódemka pokazała swoją moc szczęścia. Gratulujemy Panie Januszu - tak trzymać.

 Pozostali a startowało nas w sumie ośmioro wypadli ze zmiennym szczęściem. Największe przewyższenie w stosunku do pozycji startowej zanotował Tomek Mincewicz a w swoim pierwszym starcie w poważnym turnieju Czarek Borowy wypełnił norme na IV kategorię. Pozostali obiecali solidną poprawę w kolejnych startach. Szczegółowe wyniki dostępne są na stronie mistrzostw http://www.chessarbiter.com/turnieje/f_612/final_standings&9.html 

W turnieju A zaznaczyliśmy swoją obecność na miarę aktualnych możliwości, czyli jednym choć nie najsilniejszym klubowym reprezentantem.

Miarą wzrastającej popularności i obecności Hetmana w warszawskich szachach jest wstąpienie w ostanich dniach do Klubu wielu nowych członków. Kogo pozyskaliśmy? - zapraszamy wkrótce do Centralnego Rejestru PZSzach.

Organizatorzy i sędziowski "klan" Żochowskich pod komendą Pana Wiesia jak zwykle poprowadził turniej wzorowo, choć niektórzy uczestnicy próbowali dyskretnie faulować.

A na koniec kamyczek do ogródka związkowego. Brak koordynacji w związkowym kalendarzu szachowym spowodował, że doszło do kolizji terminowej z Mistrzostwami Mazowsza Szkół. Zaowocowało to tym, że niektórzy uczestnicy turnieju musieli "punktować" w Blue City dla swoich szkół, wycofując się w niezwykle istotnych partiach Mistrzostw. Dotyczyło to kilkorga członków naszej kadry narodowej - czy tak być powinno? 

Poprawiony (środa, 15 grudnia 2010 20:45)